Kosaram

.. betöltés ..

MOTOROS OLVASNIVALÓ

Ebben nem fogsz megfázni - átmeneti túrakabát teszt

Megérkezett a Sixgear legújabb átmeneti túrakabátja. A Chief aszimmetrikus láthatósági színű mintájával különbözik a tucat termékektől, egyedi és könnyen felismerhető.

A mintadarabot még tavaly adtuk oda Peppének tesztre, most végre elolvashatod, milyennek találta a kabátot BMW-s barátunk. Írásából kiderül, hogy bőven talált fogást a fejlesztés alatt lévő példányon. Észrevételeit felhasználva sok módosítás végeztünk rajta a sorozatgyártásig.




Sixgear Chief átmeneti motoros kabát láthatósági színekkel

„Első guruláskor kánikula volt napközben, de a reggeli induláskor kellemes 23 -25 fok. Kivettem az eső- és termo bélést. A bélést a kabát újának a végeinél 1-1 db gomb tartja, hogy levételkor a helyén maradjon. Az egyik oldalt kigomboláskor leszakadt a gomb a kb. 3-4 centis kis pántjával együtt.” Ezt a részét teljesen átdolgoztuk, gombok helyett körbe cipzáras lett a bélés, így nem akad bele a kezed vagy az órád (SHOX).

Kinyitottam az összes létező szellőzőt. Kellemes volt, nem fáztam és nem is volt melegem, igaz, ekkor még országúti tempóban közlekedtem a főváros felé. Mint mindig, most is meg kell említenem, hogy a motorom egy R 1100 RT, ami eléggé szélvédett, tehát máshogy érzem a menetszelet, mintha egy „meztelen” motoron ülnék. Ahogy melegedett az idő, úgy fogyott a komfortérzetem. 28-30 fokig bírtam a városi forgalomban, ott jött el a pillanat, amikor muszáj volt megszabadulnom a dzsekitől, nem bírtam magamon tartani tovább a hőségben.”

„Második alkalommal 20 – 25 fokban motoroztam bélés nélkül, összes szellőző nyitva volt. Pont kellemes érzés volt. Mindkét alkalommal csak egy rövid ujjú póló volt a dzseki alatt.”

„Harmadik alkalommal egy kora őszi reggelen 12 fokban indultam útnak, ezért visszatettem a termo bélést. Természetesen a szellőzőket becsuktam. Pont kellemesnek bizonyult az öltözködés.”



Tapasztalataim szerint a dzseki előnyei:

  • jó láthatóság az élénk színeknek és a fényvisszaverő csíkoknak, illetve márkajelzésnek köszönhetően,
  • sok tároló zseb, külön a telefonnak is. A derekánál egy fél hátizsáknyi praktikus hatalmas zseb.
  • Jól működő szellőzők,
  • Szükség szerint egyénre szűkíthető kar és derék rész,
  • Kiszedhető termo bélés,
  • Négy fokozatban állítható patent ellendarab a nyaknál, ami pont elég erős ahhoz, hogy véletlenül ne állítódjon el”

 
Tapasztalataim szerint a dzseki hátrányai:

  • A kabát ujjához hozzávarrt toldalék (nem tudom, hogy mi a neve, ami elvileg a kesztyű és a kabát ujja közötti szelet nem engedné be a dzsekibe) inkább idegesítő, mint praktikus,” A sorozatgyártásig átterveztük ezt a részt, a stromcuff-ot elhagytuk (SHOX).
  • A kabát ujjának a végén lévő tépőzár nem elég hosszú. Hosszú kesztyű viselése esetén, ha a kesztyűt belülre szeretném tűrni, alig éri el a tépőzár az ellendarabot. Ha viszont kívülre tenném a kesztyűt, akkor a kabát vastagsága miatt nem tudom ezt megtenni. Hosszú kesztyűvel nem sikerült kényelmesen motorozni, csak rövid, nyári kesztyűvel.” A kabát ujját szűkebbre vettük, így a hosszú kesztyű szárát rá lehet húzni (SHOX).

 
Tapasztalatom szerint az alábbi hőmérséklet-tartományban komfortos:

  • 25 – 30 fokban bélés nélkül, kinyitott szellőzővel, túra tempóban,
  • 20 – 25 fokban bélés nélkül, becsukott szellőzővel, túra tempóban,
  • 15 – 22 fokban béléssel, becsukott szellőzővel, túra tempóban,
  • 12 – 18 fokban vékony pulcsi + béléssel, becsukott szellőzővel, túra tempóban.”


A dzseki megjelenése, tetszetősség:

Ez egy eléggé szubjektív dolog. Tetszik, bár nem a külleme miatt venném meg, ha megvenném, hanem a jó láthatósága miatt. Egy 5-ös skálán nálam négyes a megjelenése. Peppe





Mellkas sérülések elleni protektorral felszerelve!

2018-tól több Sixgear dzsekiben megjelent a mellkas protektor-előkészítés. A Chief-ben is külön zsebek vannak a protektorok számára. Ha úgy érzed, szükséged van egy kis extra védelemre, a SHOX-ban megveheted hozzá legmodernebb Sas-Tec mellkas protektorokat, amiket kollégáink szívesen beépítenek neked a dzsekibe!

ÜZLETEINK



1033 Budapest, Szentendrei út 89-93
hétfő-péntek: 10-18h, szombat: 10-14h

3508 Miskolc, Csaba Vezér út 25-27.
hétfő-péntek: 10-18h, szombat: 10-14h

8000 Székesfehérvár, Kadocsa út 59.
hétfő-péntek: 10-18h, szombat: 10-14h

6724 Szeged, Kossuth Lajos sugárút 52.
hétfő-péntek: 10-18h, szombat: 10-14h

6000 Kecskemét, Mária hegy 422.
hétfő-péntek: 9-18h, szombat: 9-12h

BŐVEBBEN >>>